UMMIKUS

Vedasin möned aastad tagasi treilerit, mille peal oli 12-tonnine töstuk, kogukörgusega 4,3 m. Lähenesin raudteeviaduktile, vötsin hoogu maha ja sain alt läbi. Viadukt aga kaardus natuke ja mõned sentimeetrid enne väljumist jäin kinni. Mõtlesin: “Ühe tugevama tõmbega saan välja!” Ja saingi!. See oli aga alles probleemi algus. Kohe, suurema viadukti järel, oli teine, väiksem viadukt. Kui haagisel oleva tõstuki kõrgem ots suurema viadukti alt pääses, jäi ta kõikuma kahe viadukti vahele. Ei saanud liikuda ei edasi ega tagasi. Ainuke asi mis ma teha sain, oli lasta tõstuki kummid täitsa tühjaks ning treileri kum-mid pooltühjaks. See aitas mul lõksust välja saada. Peale seda juhtumit oli alati teedekaart kaasas. Sinna olid märgitud kõik Hollandi sillad ja viaduktid koos kõrguspiirangutega.

Ummikus (uuesti)

Sama, mis juhtus minu veoauto ja haagisega, võib juhtuda ka elus. Vöime jääda kinni. Leiame end probleemidest ning üritame ennast vabaks võidelda. Sageli kasutame selleks “spetsiaalseid abivõtteid”. Mõnikord see õnnestubki. lima “kaardita” võime aga varem või hiljem ka täiesti “kinnikiiluda” .

Minuga nii juhtus. Proovisin end erinevate vaban-dustega väljakeerutada, kuid peale mõneaastast abielu läksid asjad siiski aina hullemaks. Hakkasime naisega teineteisele kaugeks jääma. Mu elu läks allamäge ja ma tahtsin seda muuta! Aga ma ei teadnud, kuidas. Kui üritasin ise asju parandada, põrusin korduvalt läbi. Asjad läksid aga pidevalt halvemaks. Võib-olla tuleb tuttav ette. Võib-olla olete ka keerutanud ja end nurka ajanud. Kui tahate muutust, on lahendus olemas. alen leidnud, et on olemas teinegi variant. (Isegi kui Teie olukord pole nii vilets kui minul oli, soovi-tan Teid siiski sellele mõtelda). See on tee, mis ei löppe tupi kus. See Tee on Issand Jeesus. Ta on ütelnud, et igaüks, kes on vaimselt väsinud ja ei tea mida teha, võib Tema juurde tulla. Ta on luba-nud anda sisemist rahu ja puhkust. Lubage, ma räägin Teile, kuidas minu elu muutus.

Rääkisin Jumalale oma möödalaskmistest, patust ja vajadusest puhata. Palusin Temalt vabandust kõige eest, mida olin oma elus valesti teinud. Tänasin Jumalat, et Issand Jeesus suri mu pattude eest ja ärkas kolmandal päeval ellu. Ma lahendasin oma konfliktid teiste inimestega, nii palju kui see oli võimalik. Jumal andestas mu eksimused ning uuendas mu elu. Ta tegi sama mu naise el us. Temagi tunnistas oma möödalaskmiseid ning palus Issanda Jeesuse enda ellu Päästjana. Me tegime seda nii, et laskusime põlvili ja rääkisime Jumalale kõigest, mis meie südant vaevas. Jumal uuendas meie elud. Abielu muutus ilusamaks kui see oli olnud esimese armastuse ajal. Pärast Jeesuse vast-uvõtmist ning otsust Jumalale alistuda, elasime õnnelikult koos pea 30 aastat.Umbes 32-aastase abielu järel haigestus mu abikaasa vähki. Ta elas pärast haigestumist veel 8 kuud. Tema lahkumine oli rahulik, sest Ta teadis kuhu Ta läheb! Kui tuleb minu kord siit ilmast ära minna, siis näeme jälle!

Jumal andis meile uue elu. Ja Tema rahu on ikka veel minuga, kuigi mu abikaasa ei ole enam minu kõrval. Kui me kutsusime Jeesuse oma eludesse, ei olnud see “mingi idee” voi “hüpe tundmatusse”. Ei. Jumal oli ustav kõik need aastad ja ta tõesti muutis meie elusid! Ta tahab ka Sulle pakkuda

seda sisemist rahu. Kui Sa tahad tasakaalustatud elu sisemise rahuga, mis jääb püsima sõltumata välistest olukordadest, otsi üks vaikne koht, kus5a saad segamatult olla Jumalaga kahekesi. See võib isegi su autokabiinis olla. Pole oluline, kas Sa palvetad sosinal või kõva häälega. Ta kuuleb kõike, mis mida Sa iganes Talie siirast südamest ütled! Mitte ainult et kuuleb, vaid Ta ka vastab — kinkides Sulle sisemise rahu, kui Sa seda ausalt otsid.

Mäletad teedekaarti mu veoautos? Ma kasutasin seda alati, kui pidin oma treileriga ületama “kahel-davaid” kohti või väga kõrge laadungiga tundmatu-te viaduktide alt läbi söitma. Nüüd on mul kaasas ka teine “teedekaart” . Tegelikult on selleks üks raamat, Piibel. Ma loen sealt Jumala armastusest minu vastu ja Tema plaanist minu elu jaoks. See Raamat on mulle juhiseks, et ma uuesti ei satuks “ummikusse”.

Tupik või.

Piibel räägib kahest teest. Esimese kohta on seal öel-dud: “Mehe meelest on mönigi tee öige, aga löpuks on see surmatee.” (Öpetussonad 14:12). Mina olin sellel teel, enne kui pöördusin Issanda Jeesuse poole. Ma olin suundumas “igavestesse probleemidesse” –kaotama igaveseks. Põrgu on tegelikkus!

Teine tee, millele Piibel viitab, on Issand Jeesus Kristus ise. Ta ütleb: “Mina olen Tee … ” (Johannese evangeelium 14:6), “kes Minusse usub, see elab, isegi kui ta sureb.” (Johannese evangeelium 11 :25). Nüüd olen ma sellel Teel, suundumas “igavesse õnne”, päästetud igaveseks. Taevas on ka tegelikkus!

Millise tee valid Sina? Kui Sa oled veel valel teel, siis võid teha nii nag u autoga eksimisegi puhul: pead kinni, sõidad tagasi, ja valid õige tee!

Martien Stam veoautojuht Hollandist.

Kas see on uus elu?  Vajuta siia

    tee oma valik: