V PASCI

Dovol ‘te sa mí predstavîť sam seba. Ja som Váš holandský príateľ, tak bi som si rád níečo podelil svámí čo sa mne prihodílo mojom živote.

Musim vam povedať že moj život sa zmeníl.

Pred nÎekol’ kými rokmi som jazdíl nákladné vózidlo. Na vlečke som mal nalǒzený visokozdvízni vozík ktorý vážil 12 tón a statív vozíka bol dost’ vysoký. Keď som sa pribliďžoval k železničnému viaduktu, začal som spomaľ ar ovať auto dúfajúc zĕ prejdem. Pomaly som prechádzal ale prí konci sa statív zasekol do vÎaduktu, pretozĕ výška vÎaduka nebola všade rovnak-á. Pomislel som si, “S trochu sílnejšim pohnutÎm sa dostanem von.”

Prldal som plyn a vyšiel som. Až vtedy som. pochopíl že som sa dostal ešte do väčšej pasee. Za tymto vía-duktom sa nachádzal ešte jeden menši viadukt, ktorý som si predtým mevšimol. Takžè teraz som bol:zasek-nutý medzi dvoma viadukta-mi a nemohol som sa pohnúť ani do predu ani do zadu. Jediná vec ktorú som mohol urobit’ bolo, aby som úplne vypustil vzduch z pneumatík vysokozdvižneho vozika a z pneu-matÎk privesu len trochu. Tak som sa vymotal z tej pasce. Odvtedy màm stalé so sebou mapu na ktorej su vyznačene vsetky viadukty a leh výška:

V PASC. (ZA SE)

Presne to čo sa stalo s nákladným autom sa môže stať aj s našim životom. Môžeme se tiež zaseknuť. Dostaneme sa do ťfažkosti a potom sa skúšame oslobodiť s trikmi. Občas sa nám to zdá úspešné ale skôr alebo neskôr prijdeme nato, zé sme se este viac zasekli takže nenachádzame žiadne vychodisko. Tak sa stalo aj v mojom živote. Nebol sam čestný a stále som sa len vyhováral. Preto sme sa ja a moja manželka oddeľ ovali jeden od druhého. To sa mi vôbec nepáčilo. Vedel som že niečo so mnou nie je v poriadku a chcel som sa zmeniť, ale nevedel som ako. Stále keď som sa rozhodol zmeniť neúspel som. Bol som v pasci! Možno poznáš tu situáciu, možno si aj ty unavený a zamotaný. Ked’ chces naozajstnú zmenu, existuje vyrešenie. Prišíel som nato že je aj druhá cesta. (Aj ked tvoja situácia nie je taká zlá ako moja bola, povzbudzujem ťa, aby si uvažoval o tejto ceste.) Táto cesta nikdy nekonči ako slepá cesta. Táto cesta je cesta viery v Ježiša Krista. On povedal, že každy’ kto je una-veny’ a nevie kam z konopí, môže prisť k nemu. On slúbuje, že nám dá duševny pokoj a odpočinok.

Povedal som Pánu Bohu že moj život prišiel k kraju a hládal som pokoj. Prosil som Pána o odpustenie za všetko čo som spra-vil zIe v mojom živote to bolo chibov. Ja som sa podăkoval Hospodînovi že Pán Ježiš zomrel pre nase hriechy, a zase vstál zmrtvich. Ja som mój vztá a,chiby.k ludom zlepšil kolko bolo možné. Hospodin mi odpustil všetky moje hriechy a dal mí novy život. On to učinil aj z mojov manželkov. Ona tiež priznala svoje hriechy a prijála Pána Ježiša za svojho Spasitela. Mi sme to učinili tak že sme si klákli na kolená a porospravali sme Hospodinu všetky tažkosti čo naše srdcia pritiskali a Hospo-din zmenil náš život. Teraz naše manželstvo bolo krajšíe ako život pokím sme boli zamiluvani. Keď sme sa obaja rozhodli a prijáli Pána Ježiša do nášho života a spolu sme žili z Hospodinom skoro 30 rokov. Potom moja mila manželka dostála rakovînu posle 32 rokov nášho spoločného života. Ona bola chorâ 8 mesaci a potom ma zanechala podplnom uspokojení aby bola zo svojim a mojim Pánom Ježišom.

Ja som predsvedčený ze ju sretnem s Pánom keď pride čas že musim opustiť tento svet. Hospodin nám skutočne daroval nový život a jeho požehnanie je aj podosíaľ so mnov i ako je moja manželka nie pri rnne. Keď sme príjalí Ježiša to nebola len “nejaka idea” alebo “to nebol skok do mraku”. Nie! Hospodin nam bol verný za všetky tieto roky a naozaj zmeníl náš život. On chce dať tento pokoj aj Tebe. Ak Ti túzšiž za miernîm životom vo všetkých okolnostiach tak sa pokús najsť tichý kútik kde móžeš byť sami s Hospodinom a rasp-ravať sa snim. Ak rozprávaš hlasno alebo ticho to nevadi. On Tá všetko počuje čoTy hovoriš príamo zo srdca. A nie iba to, on odpovedá tiež a dá Ti pokoj v srdci, keď sa mu vážne priznáš

Pamätas sa na tu mapu čo mám v kamióne? Stále som ju zobral do rúk keď som mal isť mimo víaduktu s visokým tovarom. Teraz mám inú “mapu” pri sebe. Vlastne je to kniha. Ta kniha je Biblia. Citam v nej 0 Božej nekonečnej láske ku mne a o jeho plánoch s mojím životom. Ta kniha je mojim sprievodcom a zachránuje ma aby som sa nezasekol.

V pasci alebo … ?

Biblia hovor! o dvoch cestách: o prvej ceste sa hovorí:

“Niektorá cesta je pred človekom priamou, ale jej koniec su cesty smrti.” (Kniha prislovî 14: 12)

Druhá cesta, ktorá je spomenutá v Svatom pîsme, je Ježiš Kristus.

On hovori: “Ja som tá cesta” (Ján 14:6), ” … ten, kto verî vo mna, aj keby zomrel, zit bude.” (Ján 11:25)

Uz som ja na ceste “do väcnej radosti” zabezpe-ceny navzdy. Nebo jestvuje!

Ktorû cestu si vyberieš Ty? Si Ty stále na chybnéj ceste? Vtedy Ty môžeš presne urobíť tak ako keď si spozoroval že si na chybnej ceste s tvojim nakladnim vozidlom. Chod’ zpäť a začni znovu a zober si správnu cestu!

Martien Stam,

(Vodic nákladného vozidla)

Nový život je to možné?  Kliknite tu

    na voljo brezplačno: